Fotografi


Ing. Jozef Kaffka – fotiť začal pred viac ako 40 rokmi a profesionálne sa foteniu venuje ostatných 20 rokov. Začínal s analógovou čiernobielou fotografiou, pričom si negatívy aj pozitívy vyvolával sám vo vlastnej tmavej komore.
Neskôr prešiel na farebný film a diapozitívy a po príchode digitálnych fotoaparátov samozrejme na digitálnu techniku.

my-image-block
Ing. Jozef Kaffka

Počas svojej kariéry fotografa absolvoval aj niekoľko kurzov digitálnej fotografie, práce so svetlom, bleskami ale aj fotografického make-upu.
Ako sám hovorí, fotografia je učenie na celý život.
Začínal jedným z najťažších žánrov fotografie a to športovou fotografiou, dokumentárnou, neskôr sa začal zaoberať portrétnou, módnou a produktovou fotografiou.

my-image-block

Fotil napríklad pre kontinentálnu hokejovú ligu (KHL), Majstrovstvá sveta IIHF v Inline hokeji, módne domy Denim a Spell pre značky Tommy Hilfiger, Tommy Jeans, G-Star Raw, Diesel, Calvin Klein Underwear, Furla, Michael Kors, Melissa a Vivienne Westwood.
Samozrejme fotí aj akcie, podujatia, firemné večierky, promócie či stužkové. Jeho silnou stránkou je kompozícia a svetlo. Veľmi rád odovzdáva svoje vedomosti ostatným, či už fotografom alebo modelom, z ktorých sa snaží dostať maximum.

Nemá rád veľké softvérové úpravy fotografií, je skôr zástancom prirodzenej fotografie a ľudskej prirodzenej krásy.
Drží sa hesla, že dobrého fotografa poznáš podľa čo najmenších potrebných úprav fotografií v grafických programoch.

Photographers portfolio